JE PRVNÍ DOJEM NA SCHŮZCE OPRAVDU TAK DŮLEŽITÝ?

První dojem na pracovní schůzce

Stalo se vám milé maminky někdy, že jste byly pozváné na první schůzku nebo pracovní oběd či kávu a řešily jste, jak na druhého člověka udělat dobrý první dojem? Já několikrát v životě. Když jsem se chystala na první rande, na první pohovor do mého prvního zaměstnání. Nebo jsem byla na první společenské události.

I na internetu, v knihách, časopisech se dočteme, jak je důležitý první dojem, když jdeme na jakékoliv obchodní, pracovní nebo i soukromé setkání. Snažíme se vypadat skvěle. Řešíme vhodné oblečení, vhodné líčení na danou příležitost. Jinak půjdeme oblečené na pracovní pohovor, jinak na zábavu s přáteli, jiné oblečení zvolíme na ples nebo do lesa. Mimochodem o tom, jak se správně obléci a jakou vhodnou barvu oděvu zvolit, tak o tom Vám napíšu příště. Zamysleme se ovšem nad tím, jestli nám zaručí první dojem na schůzce to, zda schůzka bude či nebude úspěšná. Ano první dojem je určitě důležitou součástí úspěchu, ale nikoliv zárukou úspěchu.

 

MOJE ZKUŠENOST S PRVNÍM DOJMEM PŘI PRACOVNÍ SCHŮZCE

V dnešním článku se chci s Vámi podělit o mou čtvrteční zkušenost. Měla jsem domluvenou pracovní schůzku s maminkou, která chtěla vědět více o podnikatelské příležitosti a zároveň řešit zdravotní komplikaci svého synka, který nastoupil právě do školky.

Jako vždy jsem přišla ve smluvený čas na místo setkání. K mému velkému překvapení přijela maminka na elektrické jednokolce.  V teplákách a mikině. Moje první myšlenka, která mi proběhla hlavou byla, že jsem zřejmě udělala někde chybu při pozvání na schůzku.

Maminka se mnou mile přivítala, probraly jsme společně možnosti spolupráce. Při té příležitosti jsem se maminky ptala na to, co dělá, co jí baví, v čem by se chtěla v budoucnu realizovat a musím říct, že mi spadla brada. Trochu jsem se i zastyděla sama před sebou, že jsem dala hned na první dojem.

Maminka totiž vychovává nejen svého synka, ale má v pěstounské péči další dvě děti. Studuje při tom  dálkově právnickou fakultu a má docela jasno o svém budoucím životě. Musím podotknout, že této mamince je něco málo přes dvacet let. Po ukončení naší pracovní schůzky, jsme se domluvily na spolupráci a na termínu další schůzky. Milá maminka po schůzce zase na jednokolce odfrčela 🙂

CO Z TOHO PLYNE?

Ponaučení pro mě i pro ostatní. Ano první dojem je velmi důležitý a často prvních 5 vteřin rozhodne podle toho, jak jsme upraveni a zda bude jakékoliv setkání úspěšné či nikoliv. A je jedno o jaké setkání se jedná. Zda pracovní, soukromé či společenské.  Ale i já jsem se přesvědčila, že někdy je lepší chvíli počkat. Nedělat si názor hned. Věřit zkrátka intuici. Ne vždy musí být z pohledu druhého člověka vaše setkání vnímáno natolik důležitým, jak Vy jste sama čekala.

Maminka zkrátka přišla sportovně, protože na jednokolce se dopravila rychleji. Oblékla se logicky do sportovního, protože v šatech by bylo divné jezdit na jednokolce. Od našeho setkání nic výjimečného neočekávala, a proto nepovažovala ani za důležité řešit co na sebe. Paradoxně z našeho neformálního setkání vznikla velmi pěkná spolupráce, na kterou se velmi obě těšíme. Někdy je lepší nedávat na první dojem, ale počkat si na to, co v sobě člověk má, co z něj vyzařuje, jakou má energii.

Opačným příkladem je i to, že často potkáte v životě člověka značkově oblečeného, v luxusním autě, dáte na první dojem, a pak  při schůzce zjistíte nebo intuice Vám napoví, že s tímto člověkem zkrátka spolupracovat nechcete. Oblečení není zkrátka to hlavní, co přináší úspěch. Daleko důležitější je, jaký je člověk uvnitř.

Jana Vojtášková
Jsem podnikatelkou srdcem i duší :-) Díky svým podnikatelským zkušenostem pomáhám maminkám na mateřské dovolené se v čemkoliv realizovat, tak aby je pracovní, maminkovský i partneský život naplňoval a byl v rovnováze.
Příběh jak se z ustrašené maminky na mateřské dovolené může stát maminka podnikatelka si přečtěte >>ZDE<<

Stáhněte si zdarma ebook PROČ SE REALIZOVAT NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ a začněte realizovat své sny :-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.