21 PRAKTICKÝCH RAD NEŽ SE PUSTÍTE DO JAKÉHOKOLIV PODNIKÁNÍ

Co se Vám vybaví pod slovem podnikání?

Mnoho práce, stres, starosti? Nebo naopak sen, touha, radost, splněná pohádka 🙂 Nemáte žádné podnikatelské zkušenosti, ale přesto se každé ráno budíte s myšlenkou, že byste se ráda o cokoliv pokusila a nevíte jak začít?

 

Byla jsem maminkou na mateřské dovolené, když jsem zatoužila mít své vlastní podnikání. Holky měly tři a jeden rok. Když se mi blížil konec mateřské dovolené začala jsem si čím dál víc uvědomovat, že se z časových důvodů nechci vrátit zpět do advokátní kanceláře. Práci jsem milovala, ale věděla jsem že pokud tam nastoupím zpět, nebudu mít čas na děti. Nechtěla jsem přijít o  možnost s nimi sdílet běžné denní radosti i starosti. Práce v advokátní kanceláři je sice krásná, zajímavá práce, ale zároveň velmi časově náročná.

 

Čím dál víc jsem začala toužit po tom najít podnikání, které by mě bavilo a zároveň i uživilo. Myšlenka podnikání mě každý den probouzela a já jsem se nemohla zbavit pocitu, že pokud se právě na mateřské dovolené o něco nepokusím zrátka promarním čas a už nenajdu nikdy odvahu začít. Neměla jsem však žádné podnikatelské zkušenosti a rodina i partner mě od podnikání odrazovali.

 

Máte to podobně jako já?

Nevíte jak začít?

Nevíte, jak si prosadit svůj podnikatelský sen u partnera a rodiny?

 Jak své podnikání vůbec naplánovat a zrealizovat?

 

 

MÁM PRO VÁS  21 PRAKTICKÝCH RAD, CO UDĚLAT, NEŽ SE DO ČEHOKOLIV PUSTÍTE. DNES SI PROJDEME PRVNÍCH ŠEST

 

1. NAJDĚTE SVOJE „PROČ“ CHCETE PODNIKAT

Hned na začátku je důležité vědět, PROČ  vlastně chcete podnikat. Mít jasno v tom, proč to děláte, jaké důvody Vás k tomuto rozhodnutí vedou, a proč chcete cokoliv ve svém životě měnit. Bez tohoto jasného uvědomění, proč věci děláte, jak je cítíte a kam vlastně chcete dojít, kam směřujete, nemá smysl zatím začínat s podnikáním.

 

Pokud je to zatím jen Váš sen začít podnikat, tak si ten sen zvizualizujte, zkonkretizujte, zanalyzujte si svůj život. Zamyslete se, kde jste byla před 5 lety, kde jste teď a kde budete za 5 let, když povedete stále stejný život a nic nezměníte. Já jsem si taky takovou analýzu udělala a hodně mi pomohla si ujasnit mé hodnoty v životě, co skutečně chci a co naopak nechci.

Návod, jak si takovou analýzu zpracovat, najdete v mém ebooku zdarma

3 hlavní důvody, proč se realizovat na mateřské dovolené

 

 

 

2. OBJEVTE SVŮJ TALENT A OBOR, VE KTERÉM  ZAČNETE PODNIKAT

To je možná na začátku ve Vašich očích ta nejtěžší věc. Najít svůj talent, vymyslet obor, v jakém začít podnikat. I mě se to zdálo na začátku neuvěřitelně těžké. Ale mám pár tipů jak na to, pokud nemáte vůbec žádnou představu.

Dejte si 30 dní čas. Vemte papír a tužku a každý den si na papír napište 2 nápady na podnikání. Neřešte v tuto chvíli, zda jsou reálné na zrealizování nebo ne. Zda Vám budou vydělávat peníze či ne, neřešte, jestli byste to zvládla nebo ne. To vůbec není v tuto chvíli podstatné. Jen si každý den udělejte 15 minut čas a přemýšlejte.

Přemýšlejte o tom co Vás baví, co máte ráda, jakou hodnotu můžete předat druhým lidem. Jakou radu od Vás přátelé a kamarádi často chtějí, o čem se s nimi nejčastěji bavíte. Co umíte, co Vás baví. Napište si tam co ráda děláte ve volném čase, co je vaše vášeň. Sport? Vaření? Umíte hrát na hudební nástroj? Vynikáte v nějakém oboru, umíte něco, co může pomoci ostatním lidem? Dodržte těch 30 dní a napište tam to, co cítíte.

 

3. ZKONZULTUJTE SVÉ NÁPADY S ÚSPĚŠNÝMI PODNIKATELI

Po měsíci poctivého psaní budete mít na papíře 60 nápadů v čem by se dalo na mateřské dovolené realizovat. Popadněte tyto nápady a zkonzultujte je s úspěšnými podnikateli, které znáte. Mají delší dobu zkušenosti s podnikáním, a pomohou Vám vybrat favorita.

Tento nápad začněte více promýšlet do detailů. Začnetě krok po kroku tvořit svůj podnikatelský plán.

4. UDĚLEJTE SI PLÁN- KONCEPT SVÉHO PODNIKÁNÍ

Jak si vypracovat svůj podnikatelský plán-svůj koncept podnikání najdete v mém ebooku JAK NAJÍT ODVAHU A ZAČÍT PODNIKAT NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ.

Takový mini návod najdete, když si stáhnete zdarma ukázku tohoto ebooku na webové stránce www.janavojtaskova.cz

Ptáte se, proč si vlastně máte tento plán  – svůj koncept zpracovat? Je to z toho důvodu, abyste si sama udělala představu o tom, co je před začátkem podnikání důležité, na co nezapomenout, jak naplánovat čas na podnikání, jak skloubit podnikání s dětmi, rodinou, partnerem. Jak zvládnout naplánovat finance i výdělky v podnikání.

Je důležité zajistit si všechny možné informace o Vašem podnikání. Když si totiž sama v tom uděláte jasno, lehce potom zvládnete bod číslo 6. JAK SI PROSADIT PODNIKÁNÍ U RODINY A PARTNERA.

Budete velmi dobře totiž zvládat námitky rodiny, které určitě na začátku příjdou. Ale nebojte se! Naučím Vás  i tyto námitky překonat a zvládnout.

 

5.VYPRACOVANÝ KONCEPT OPĚT ZKONZULTUJTE S ÚSPĚŠNÝMI PODNIKATELI

Vypracovaný koncept podnikatelského nápadu opět zkonzultujte. Tato konzultace Vám pomůže vyladit nesrovnalosti ve Vašem budoucím projektu. Jako začátečnice často vidíme věci jinak, než právě Ti zkušení podnikatelé. Mohou Vám velmi dobře poradit, správně Vás nasměrovat, dokonce Vám dát i zajimavé kontakty, které by Vám mohly ve Vašem podnikání na začátku s danými věcmi hodně pomoci. Jako třeba kontakt na dobrou účetní, nebo třeba dodavatele.

Kontakty na právníky, kteří Vám pomohou třeba ošetřit smlouvy právě s dodavateli atd. Jsou to cené informace, které zkrátka na začátku příjdou rozhodně vhod, protože není snadné kvalitní informace i kvalitní partnery jen tak snadno získat.

Já jsem měla za začátku hodně růžové brýle, byla jsem plná nadšení a taková konzultace mi pomohla podívat se na danou věc zkušenějšíma očima a pak v konceptu pozměnit a poopravit své původní plány.

 

6.NAJDĚTE ZPŮSOB, JAK PROSADIT SVŮJ PODNIKATELSKÝ PLÁN U RODINY A PARTNERA

To bývá jeden z nejtěžších překážek v podnikání na začátku. Maminka má nápad, ráda by něco vyzkoušela a v nadšení přiběhne k partnerovi a oznamuje, že začíná s podnikáním. Udělala jsem tu stejnou chybu i já. Tak tento postup rozhodně není správný. Neměla jsem nic promyšlené, nevěděla jsem nic o podnikání, s úspěšnými podnikateli se neporadila a očekávala, že mě doma všichni pochopí. Rozbrečela jsem se. Cítila jsem se nepochopená, ranila mě nedůvěra partnera i rodiny a nepřejícnost. Dnes už vím a chápu, že to nebylo ani jedno z toho.

Udělala jsem zkrátka chybu já, ne partner ani rodina. Co Vám udělá chlap, když přiběhnete s takovým nápadem domů? No logicky lekne se. Proč? Protože vžíjte se do jeho kůže. On chodí do práce, má své koníčky, má své aktivity, své přátelé své kamarády, povinnosti doma a Vy se do toho přiřítíte s tím, že budete ještě podnikat. Řeknete mu od teď bude u nás doma všechno jinak.

Muži nemají rádi změny. No alespoň ne tak rychlé. Je potřeba se na rozhovor připravit a promyslet ho tak, aby partner cítil, že i přesto, že se chystáte začít podnikat neohrozí to jeho vztah k Vám, k jeho aktivitám, koníčkům. Je potřeba být připravená na námitky a umět na ně pohotovně odpovědět. Klidně si takový rozhovor vyzkoušejte s kamarádkou (ona bude jako partner a bude Vám dávat otázky). Docela se u toho pobavíte a zjistíte, co může z druhé strany přijít za námitky.

Až poté proberte svůj podnikatelský plán s partnerem.  Důležitá rada je naučit se u tohoto rozhovoru hodně naslouchat partnerovi, neoponovat mu, ale naopak nechat ho vyhrát malou bitvu :-). Říci mu: „Aha, tak takhle jsem nad tím nepřemýšlela děkuji za radu, promyslím ji“. Zeptat se na jeho názor. Poprosit ho o radu, jak by to či ono plánoval, či dělal on. Uvidíte úplně jiný přístup i pochopení.

 

♥♥♥ NA JAKÝCH 6 BODŮ SE MŮŽETE TĚŠIT PŘÍŠTĚ? ♥♥♥

7. JAK NAPLÁNOVAT ČAS NA PODNIKÁNÍ

8. JAK PLÁNOVAT FINANCE I VÝDĚLKY V PODNIKÁNÍ

9. JAK SI VYZKOUŠET PODNIKÁNÍ „NANEČISTO“

10. JAK SE NAUČIT SKLOUBIT PODNIKÁNÍ S RODINOU, DĚTMI, PARTNEREM I S ODPOČINKEM

11. JAK SE NAUČIT SE PRACOVAT SE STRACHEM I PŘEKÁŽKAMI

12. JAK ZAČÍT S  PODNIKÁNÍM, JAK PLÁNOVAT JEDNOTLIVÉ KROKY A NAPLÁNOVANÉ VĚCI I DODRŽET

 

Napadá Vás otázka no jo, ale jak těchto 21 kroků zvládnout, když nemáte žádné podnikatelské zkušenosti?

Mám pro Vás řešení.

Stáhněte si můj ebook zdarma 3 zásadní důvody, proč začít podnikat na mateřské dovolené

a zpracujte si analýzu, PROČ právě Vy byste měla začít na mateřské dovolené podnikat.

Díky tomuto ebooku a zpracované analýze si ujasníte, jaké jsou ty Vaše pravé důvody začít a bude mít zcela jasno v tom, jak jste byla na tom před mateřskou dovolenou , kde jste teď a kde budete za 5 let, pokud nic ve svém životě nezměníte a to jak v oblasti finanční, kariérní, ale i rodinné.

Mě tato analýza udělala pořádek v tom, co vlastně chci, co naopak už nechci.  Udělala jsem si jasnou předtavu o tom kam se chci posunout pracovně i finančně. A jak má můj život vypadat po mateřské dovolené. Kolik času chci mít na děti, rodinu, partnera i práci.

 

POKUD UŽ JSTE EBOOK ČETLA A MÁTE ZCELA JASNO PROČ CHCETE PODNIKAT,

JEN NEVÍTE JAK,

PUSŤE SI VIDEO, PŘEKONEJTE STRACH A NAJDĚTE ODVAHU ZKRÁTKA ZAČÍT

 

 

Mějte krásný den, těšte se na pokračování dalších 6 rad a pokud se Vám článek líbí

sdílejte ho, prosím.

Určitě tím pomůžete jiné mamince, pro kterou budete poslem dobrých zpráv 🙂

S úctou Jana

 

 

 

 

Jana Vojtášková
Jsem podnikatelkou srdcem i duší :-) Díky svým podnikatelským zkušenostem pomáhám maminkám na mateřské dovolené se v čemkoliv realizovat, tak aby je pracovní, maminkovský i partneský život naplňoval a byl v rovnováze.
Příběh jak se z ustrašené maminky na mateřské dovolené může stát maminka podnikatelka si přečtěte >>ZDE<<

Stáhněte si zdarma ebook PROČ SE REALIZOVAT NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ a začněte realizovat své sny :-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.