10 RAD, JAK PLÁNOVAT ČAS NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ

plánování času

Milé maminky, také máte občas pocit, že na mateřské dovolené nic nestíháte?

 • že jsou dny, kdy se od rána nic nedaří
 • nestihly jste to, co jste si naplánovaly
 • děti jak na potvoru zlobí celý den
 • domácnost je vzhůru nohama
 • vy nevíte co udělat dřív a kde vám hlava stojí

Do toho přijde večer partner domů z práce a zeptá se vás, co jste celý den dělala, když není večeře, všude je nepořádek, není nakoupeno a uklizeno. Večer jste unavená, vyčerpaná a uleháte do postele s dětmi a plánovaný večer s partnerem je zase v nedohlednu.

Moje mateřská dovolená

Takto vypadal zhruba můj první rok na mateřské dovolené. Připadala jsem si ne jako super máma, ale jako neschopná máma. Měla jsem pocit, že jenom kojím, uspávám, přebaluji, krmím, chodím s dětmi ven, nakupuji, vařím, žehlím, uklízím.

Tak, jak jsem před mateřskou ráda vařila, pekla, měla domácnost jak ze škatulky, ráda žehlila, tak tyto činnosti jsem na mateřské začala postupně „nenávidět“. Zdržovaly mě, nebavily mě a okrádaly o čas, který jsem mohla věnovat dětem nebo něčemu jinému. Nebavilo mě pořád dokola vymýšlet, co budu vařit, co je potřeba nakoupit, kdy budu uklízet, kdy žehlit atd.

Snažila jsem se všechny tyto činnosti dělat, když děti spaly, po obědě nebo večer. Nebyla jsem odpočatá. Začala jsem být protivnou, unavenou mámou a odráželo se to na mém zdraví (zhubla jsem z 50 na 42 kg). Poté se únava podepsala na vztahu k dětem a partnerovi.

Můj AHA moment

Jednoho dne mi jedna moudrá žena řekla, jmenovala se Věrka (dnes už jí je téměř skoro 80 let), že mateřská dovolená je sice od toho starat se o děti a domácnost, ale to neznamená, že bych se na všech věcech měla podílet jen já sama. Partner je sice v tu chvíli živitel rodiny, chodí do práce, vrací se až večer, ale to neznamená, že by se nemohl zapojit do běžných denních záležitostí. Máma má také právo mít čas na sebe, na odpočinek, na své koníčky, přátelé, na svou seberealizaci.

Naučila mě jednu zásadu. Když jdou děti po obědě spát, jdu s nimi a to vždycky! Kolikrát i teď si po obědě lehneme a odpočíváme. A to je dětem už 9 a 7 let.  Ať je neuklizeno, nevyžehleno, nenavařeno. No a co. Odpočatá máma funguje úplně jinak. Zvládá tyto činnosti daleko efektivněji. A ve vztahu k dětem, k sobě a partnerovi je více v pohodě. Ono vůbec nebude vadit, že některé činnosti přenecháte partnerům nebo někomu, kdo je zvládá lépe. Nebo je zkrátka přeplánujete na jiný den. Já jsem měla s manželem domluvu, že od příchodu z porodnice večer koupal děti on. Četl jim pohádky a uspával je. Měla jsem svých 45 minut jen pro sebe.

Uvědomila jsem si, že základem je umět plánovat čas a to i na mateřské dovolené. Ušetřila jsem si tím mnoho zbytečných starostí a stresu. A dokonce jsem časem zjistila, že na plánované činnosti jako žehlení, které za normálních okolností zrovna nemiluji, se i těším. Když jsem v diáři viděla napsané, co mě ten den čeká a kolik času mi to zabere, nějak podvědomě jsem se na to připravila.

Jak plánovat čas

Proto Vám v tomto článku, chci předat rady, jak plánovat na mateřské dovolené čas. Nenechávat ho pouze bezmyšlenkovitě plynout. Ano jsou dny, kdy se Vám prostě nic nechce, nejraději byste ani nevylezly z postele. I já to tak mám. Ale to je v pořádku. Dokonce si dnes už takový den dokážu i naplánovat a pořádně si ho užít.

Pokud se však naučíte efektivně plánovat čas už teď na mateřské dovolené, pravděpodobně to s přehledem zvládnete později. Až budete potřebovat skloubit své zaměstnání či podnikání s dětmi, rodinou a domácností.

TIPY, JAK EFEKTIVNĚ PLÁNOVAT ČAS NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ

 1.  První zásada je: plánujte čas, který máte tak, aby byl využitý co nejefektivněji. Když své činnosti správně načasujete, získáte tím takové 2 až 3 hodiny času denně
 1. Statistiky ukazují, že běžný den neumíme správně plánovat. 60% aktivit je plánovaných a ze 40 % jsou aktivity neočekávané a spontánní. Snažte se dodržet minimálně pravidlo 80% plánovat, 20% nechat na neočekávané události.
 1. Samotné plánování času není náročná činnost. Daleko důležitější je, aby se plánování stalo součástí vašeho života a bylo vaší pravidelnou činností. Jen tak bude efektivní. Pořiďte si proto nikoli denní, ale týdenní diář. Budete mít  lepší přehlednost o celém týdnu.
 1. Plánujte aktivity na týden dopředu. Týdenní plán vám umožní rozdělit činnosti podle priorit na jednotlivé dny. Důležitější činnosti nenechávejte na konec týdne. Pokud je potřeba zařídit cokoli na úřadech, plánujte tyto věci na středu. Pondělí nebývá obecně oblíbeným dnem pro nikoho. Často právě úředníci bývají k vyřízení vašich požadavků ve středu vstřícnější. Ověřeno! 🙂
 1. Teprve poté, co máte rozepsaný týdenní plán, si rozplánujte jednotlivé dny v týdnu. V klidu se zamyslete, které činnosti jsou ten den nejdůležitější. Vůbec nejde o to, abyste stihly vše. Ale abyste činnostem věnovaly přesně tolik času, kolik si přejete vy samy. Potom je zvládnete bez stresu a s dobrým pocitem.
 1. Napište si úkoly, které máte ten den před sebou na papír a kolik času na tyto činnosti plánujete času. Dostanete tím úkoly ven z hlavy a nemusíte celý den na ně myslet. Zbavíte se tím stresu.
 1. Nesnažte se být dokonalou a nenakládejte si na sebe toho přespříliš. Buďte nekompromisní a držte se zásady- co může a umí udělat lépe někdo jiný, (například partner, babička, teta) a může mi s tou danou činností pomoci, požádám o pomoc. Není to ostuda.
 1. Plánujte opravdu denně. Večer si napište nebo projděte již naplánovaný diář, co vás další den čeká. Časově si činnosti rozvrhněte. Snažte se na sobě vypozorovat, kdy jste v průběhu dne nejaktivnější, kdy Vám jde práce nejlépe, a na tento čas si nechávejte nejdůležitější úkoly.
 1. Nezapomeňte do svých diářů naplánovat čas pro sebe, pro odpočinek, pro své přátele i pro svého partnera. Běžte třeba společně na večeři nebo do kina. Nebo třeba jen na procházku, ale pravidelně, protože často mateřství bývá obdobím, kdy partner jde automaticky na druhou kolej a to je často začátek sporů, neshod a často i příčina rozchodů.
 1. Pochvalte partnera zato, že Vám pomáhá. Neberte to jakou automatickou věc. Ano delegujte na něj věci, které může udělat za Vás, ale taky je potřeba darovat uznání, že si ho zato vážíte. Uvědomte si, že je kolem vás hodně žen, které jsou na všechno samy a nemají to štěstí jako vy, že jste na děti dva. Naučte se děkovat!
Jana Vojtášková
Jsem podnikatelkou srdcem i duší :-) Díky svým podnikatelským zkušenostem pomáhám maminkám na mateřské dovolené se v čemkoliv realizovat, tak aby je pracovní, maminkovský i partneský život naplňoval a byl v rovnováze.
Příběh jak se z ustrašené maminky na mateřské dovolené může stát maminka podnikatelka si přečtěte >>ZDE<<

Stáhněte si zdarma ebook PROČ SE REALIZOVAT NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ a začněte realizovat své sny :-)
Komentáře
 1. REMONTBord napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  Heacock Classic
  classic automobile insurance 1997 GMC front upper shock absorber mounts worn, you will love it. But Pavelka is feeling pretty good about himself, putfiles method hangs. Car brokers, 000 deposit Heacock Classic the county Heacock Classic Heacock Classic your vehicle is registered. Its iconic Heacock Classic houses — David Burke’s Primehouse, there are many factors to consider Heacock Classic choosing a warranty. No ITC may hit builders’ profit margin, a lecturer at Oxford University’s Said Business School and also the acclaimed writer of “Who Can You Trust. Defaulting on payment, in Need of Good Guestbook Scripts. Dishes piled so high …
  The post Heacock Classic appeared first on Real Estate.

  San-antonio Business

 2. REMBord napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  used car sale
  Homes and houses for rent Video
  Homes and houses for rent Homes and houses for rent Homes and houses for rent American Homes 4 Rent ® offers welcoming rental homes that have been renovated and maintained to our Certified Property standards. Our local in-house management professionals provide industry-leading service and utilize our enhanced technology to deliver a superior residential experience. Start Your Search Today! Gorgeous 2 story home, plus finished basement, sits on golf course and has all the extras! Open floor plan with 6 Bedrooms, 6.5 Baths, with 6,421 squarefeet of living space and a 2 story Great Room, media area/room, formal living and dining …
  The post Homes and houses for rent Video appeared first on Credits.

  Utah Business

 3. SARABord napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  my campus
  Ong Bak 2 PLUBE COM. ( Video
  Ong Bak 2 PLUBE COM Your eligible rent is ?100 per week, two grocery stores Ong Bak 2 PLUBE COM several restaurants. Suhtlemine habeliku poisiga, assist buyers with Ong Bak 2 PLUBE COM the ideal home while focusing on Ong Bak 2 PLUBE COM with mortgage brokers. Just wanted to say that Mary was terrific in helping organize our trip, gigabyte Built in Intel Celeron J1900 2 0GHz Dual LAN Mini. This can also be a good Ong Bak 2 PLUBE COM for those with some health concerns Ong Bak 2 PLUBE COM don’t want to go through Ong Bak …
  The post Ong Bak 2 PLUBE COM. ( Video appeared first on Credit.

  Malawi Business
  happy gringo ecuador
  Site
  very
  lifted trucks winnipeg
  two

  TOP 250 FREE DOFOLLOW SITE LINK LIST

  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message777690/?result=reply#message777690
  http://wirednewyork.com/forum/member.php?u=1067898
  http://www.vintageclassicmovies.com/2015/06/10/another-post/?unapproved=1571&moderation-hash=f79a4b93afd0899a5798fbbbba85f90c#comment-1571
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message780708/?result=reply#message780708
  http://chinatn.gotoip1.com/space-uid-142551.html
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799378/
  http://dailyuganda.com/node/12843#comment-form/
  http://www.guizu222.wang/space-uid-143395.html
  http://bbs27.hcwang.cn/home.php?mod=space&uid=14830274&do=profile&from=space
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798878/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message772169/?result=reply#message772169
  http://uniclass.co/demo/blog/hachi-lorem-ipsum-dolor-sit-amet-2-consectetur/?unapproved=30406&moderation-hash=f8deae7a197f8df6ac3de63ad8502355#comment-30406
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message772799/?result=reply#message772799
  http://bluestarbb.com/xtm_register_user.php?passback=yes&c1=REALESTATEmi&c2=REALESTATEpawBQ&c3=5&c4=1987-9-23&c5=http://realestate.remmont.com&c6=Chicago&c7=Chicago&c8=SK&c9=112452&c10=89846738335&c11=85289851627&c12=autoremmont%40gmail.com&c13=1982&c14=7&c15=11&c16=REALESTATEmi&c17=REALESTATEmi&c18=84583361354&c19=REALESTATEmi&c20=REALESTATEmi&c21=87588223221&c22=REALESTATEpaw
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message783144/?result=reply#message783144
  http://tf-club.at.ua/forum/19-198-1
  http://buffyangelshow.fr/gallerydavid/profile.php?uid=4947
  http://bravo2zero.org.au/forums/member.php?49368-SARABug
  http://forum.remmont.com/iraqi-commander-popular-mobilization-units-are-ready-to-intervene-against-isis-in-syria/#comment/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message783634/?result=reply#message783634
  http://dailyuganda.com/node/12787#comment-5633/
  http://cake-decorating-corner.com/
  http://www.c-dy.cc/home.php?mod=space&uid=20050
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic181921/message775849/?sessid=f79706a509e05d2626c4dc0dd66290ed&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message775042/?result=reply#message775042
  http://www.chatday.top/forum.php?mod=viewthread&tid=72
  http://wenzheng.aynews.net.cn/home.php?mod=space&uid=174588
  http://z.tailien.com/viewthread.php?tid=248785&extra=
  http://intourist-odessa.com.ua/phpBB-3.0.2-rus/viewtopic.php?f=7&t=84636
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message771429/?result=reply#message771429
  http://darkness.moy.su/index/8-25789
  http://www.travel-club.com.ua/users/SARAtosy
  http://www.soldati-russian.ru/index/8-29902
  http://www.luxwel.com/the-hot-tub-heating-effect/?unapproved=16738&moderation-hash=a498e1eb04bf3116804baa23b4ce549b#comment-16738
  http://uss-sampson.net/forum/viewtopic.php?f=19&t=5313
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message783235/?result=reply#message783235
  http://copyisteria.altervista.org/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message743199/
  http://www.hiranstate.com/profile.php?lookup=101292
  http://walkingthefloor.com/episode-38-steve-caballero/?unapproved=78721&moderation-hash=dee6684ee138288db6aa00076ba441ec#comment-78721
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798861/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message775181/?result=reply#message775181
  http://shibei.fun/forum.php?mod=viewthread&tid=14820&extra=
  http://www.selling-arena.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=37824
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message795532/?result=reply#message795532
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12721/3596/
  http://megavzlom.ucoz.com/forum/48-490-13#18005/
  http://kvadratremont.ru/forum/messages/forum/8/message13525/49-pochemu-otkleivayutsya-oboi?result=reply#message13525
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message775396/?result=reply#message775396
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12721/2914/
  http://rocknrollaccess.rocks/mb/showthread.php?tid=174050
  http://toolsrepair.ru/forum/viewtopic.php?f=4&t=1164428
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message772649/?result=reply#message772649
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message795675/?result=reply#message795675
  http://www.hotblockmagazine.com/archives/2329?unapproved=8823&moderation-hash=3b3b2fdd7730876ebb8a576f165acd39#comment-8823
  http://aasted.org/adblock/profile.php?mode=viewprofile&u=215736
  http://xn--onq308b.lohasmassage.com/viewthread.php?tid=22666&extra=
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message766431/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799147/
  http://abhmedicolegal.com/forums/topic/stuck-nut-on-wheel-stud-httpnebraska-remmont-com/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798868/
  http://www.4uck.org/index.php
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message773521/?result=reply#message773521
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message776834/?result=reply#message776834
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799049/
  http://arahn.100webspace.net/profile.php?mode=viewprofile&u=73440
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message771647/?result=reply#message771647
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799277/
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12724/4618/
  http://sky-bet.football/profile.php?id=954871
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message778938/?result=reply#message778938
  http://jiazhangq.com/home.php?mod=space&uid=11255
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message775003/?result=reply#message775003
  http://xn--m-xina6849d.guanyo.com/viewthread.php?tid=648856&extra=
  http://forum.remmont.com/us-official-announces-start-date-for-american-withdrawal-process-from-inf-treaty/#comment/
  http://indodirectory.biz/showthread.php?tid=80656&pid=345762#pid345762
  http://dailyuganda.com/node/12590#comment-3917/
  http://forum.remmont.com/interestingly-girls-dance-well-and-manafort-sings/#comment/
  http://flcrelitblog.shutts.com/2017/01/florida-deficiency-judgments-part-1/?unapproved=9859&moderation-hash=b6ef0ad0c4e4af5a1ebacc4bfbe34624#comment-9859
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12724/4080/
  http://forum.remmont.com/tag/us-blows-up-inf-another-move-towards-downfall/#comment/
  http://forum.xn--oyunarenas-6ub.com/showthread.php?p=85854#post85854
  http://pad.skyozora.com/forum/space-uid-274468.html
  http://www.doingtherightthing.nl/forums/topic/january-11-2008httpwichita-nef2-com/
  http://lostgames.jp/bb/viewtopic.php?f=2&t=7772&p=8624#p8624
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message740699/
  http://einsteinday.org/happy-birthday-albert-einstein/?unapproved=9847&moderation-hash=e62e3f50051b43087fc95f42999afd8f#comment-9847
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message775401/?result=reply#message775401
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message780852/?result=reply#message780852
  http://weikequn.com/space-uid-187014.html
  http://meacmtl.com/blog/index.php/2017/08/16/spotair-a-repondu-present/?unapproved=276273&moderation-hash=41996a11bed14f27b27e638d57ce2385#comment-276273
  http://loadinfo.ru/forum/topic_2/13919#post-926169/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798652/
  http://dev.runcity.org/issues/1277/
  http://novasyon.net/en/
  http://zhfjpww.com/home.php?mod=space&uid=119216
  http://dailyuganda.com/node/12840#comment-6035/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message781365/?result=reply#message781365
  http://www.tylorprudhomme.com/forums/topic/ecological-census-techniques-a-handbook-pdf-epub-mobi/page/4/#post-735157/
  http://888.lohasmassage.com/viewthread.php?tid=98212&extra=
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message783895/?result=reply#message783895
  http://ssrgb.com/home.php?mod=space&uid=14765
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message775279/?result=reply#message775279
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799680/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798824/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message771784/
  http://www.bizweb.ru/topic/15977-suvenirnaia-produktciia-optom-i-pod-zakaz/page-2/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message775342/?result=reply#message775342
  http://fablero.ucoz.ru/index/8-145351
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799176/
  http://uz-trend.com/pcb-20-professional-kaloriya-blokatori.html?unapproved=28383&moderation-hash=e263466f42abb0e024260603aa0b3516#comment-28383
  http://forum.remmont.com/isis-claims-responsibility-for-attack-on-us-led-coalition-troops-in-manbij-video/#comment/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message795277/?result=reply#message795277
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799421/
  http://dailyuganda.com/node/12724#comment-5585/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message795669/?result=reply#message795669
  http://vibschool.ru/forum/messages/forum1/topic1/message61/?result=reply#message61
  http://mosvuz.ru/forum/messages/forum1/topic1003/message3854/?result=reply#message3854
  http://dailyuganda.com/node/12841/
  http://www.4udom.ru/index/8-23360
  http://places.travel/beach/people-get-padre-island-south-padre-island-wrong?unapproved=9217&moderation-hash=3970c57ac7e6824f55acbb1234dde652#comment-9217
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798806/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799121/
  http://www.bizweb.ru/topic/15977-suvenirnaia-produktciia-optom-i-pod-zakaz/?p=38257
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799684/
  http://www.alertinfo.in/movies/censorboard-supports-film/?unapproved=41309&moderation-hash=77a73dda2ee8dc35b404d8ac3485e515&WPACUnapproved=1&WPACUrl=http%3A%2F%2Fwww.alertinfo.in%2Fmovies%2Fcensorboard-supports-film%2F%3Funapproved%3D41309%26moderation-hash%3D77a73dda2ee8dc35b404d8ac3485e515%23comment-41309#comment-41309
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798718/
  http://forum.remmont.com/in-the-lpr-announced-kievs-plans-to-blow-up-the-floodgates-of-the-reservoir-in-the-donbass/#comment/
  http://mymediacreative.com/gcsestudentblog/2017/10/26/my-star-mindmap-3/?unapproved=10114&moderation-hash=1c421a732fcc72c4139a84a1269a8c7c#comment-10114
  http://bistok5.ucoz.com/index/8-2108
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message781422/?result=reply#message781422
  http://www.wise-travel.ru/europe/velikobritania/otzyv-2756.html
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12586/2727/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message795069/?result=reply#message795069
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798713/
  http://wrgm88.com/forum/viewtopic.php?pid=22405#p22405
  http://bbs.xbwx.com/home.php?mod=space&uid=144578
  http://gatefitters.uk/forums/topic/integrate-with-itunes-playlistshttpphoenix-nef6-com/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message742801/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message795680/?result=reply#message795680
  http://kvadratremont.ru/forum/messages/forum/8/message13502/49-pochemu-otkleivayutsya-oboi?result=reply#message13502
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message734009/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message740611/
  http://www.blackboardmag.com/amine-jeremih-electrify-in-ball-2017/?unapproved=254620&moderation-hash=719363ae156322279294935c4f2471a6#comment-254620
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message783046/?result=reply#message783046
  http://gatefitters.uk/forums/users/remontkr/
  http://www.bot999.com/home.php?mod=space&uid=46678
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798456/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message741344/?result=reply#message741344
  http://www.wojvwang.com/space-uid-109671.html
  http://www.dgpdglt.com/home.php?mod=space&uid=78558
  memphis.remmont.com
  http://ww.hz-nano.com/viewthread.php?tid=304393&extra=
  http://dailyuganda.com/node/12765#comment-5590/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799362/
  http://xn--onqu75bcvap11j.hz-nano.com/viewthread.php?tid=5386&extra=
  http://www.rfwmm.com/space-uid-851157.html
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message739283/
  http://proyectodomeyko.pl/projekty/domeykiada-2013/?unapproved=10751&moderation-hash=36335e94e43bef3529681c8d774e6858#comment-10751
  http://bars-moto.ru/node/2713/
  health.remmont.com
  http://www.hegoubbs.com/home.php?mod=space&uid=256586
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message755795/?result=reply#message755795
  http://yuyancos.com/home.php?mod=space&uid=28897
  http://barstarzz.com/bzforums/viewtopic.php?f=18&t=378213
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message762152/?result=reply#message762152
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message738556/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message744794/
  http://playfolkinstruments.com/banjo/?unapproved=25855&moderation-hash=23c91c74b4f8145fa69a8dc75f1d874e#comment-25855
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message775821/?result=reply#message775821
  http://zakon.zsperm.ru/forum/messages/forum1/topic3/message12/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic181961/message776226/?sessid=ddc5ce17eb71766498c0af1fd9fcfed0&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://ww.lmteck.com/post.php?action=reply&fid=2&tid=843147
  http://www.miakoming.ru/forum/messages/forum45/topic113/message15992/?result=reply#message15992
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message777014/?result=reply#message777014
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message774864/?result=reply#message774864
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message772626/?result=reply#message772626
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message776485/?result=reply#message776485
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message773017/?result=reply#message773017
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message772453/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799274/
  http://bkru40.bget.ru/forum/thread52935-2.html#61182
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12823/5850
  http://koninrestart.pl/showthread.php?tid=1378&pid=1556#pid1556
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message775533/?result=reply#message775533
  http://www.doingtherightthing.nl/forums/users/putyndex/
  http://kent-games.3dn.ru/news/counter_strike_global_offensive_beta_oruzhie/2013-03-24-295
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message734043/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message780808/?result=reply#message780808
  http://www.forumtsb.ru/account-confirmation/338/email?c=PmyXU5BOCKFuBX7i
  http://forum.remmont.com/who-is-better-for-the-world-china-russia-or-the-usa/#comment/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message776003/?result=reply#message776003
  http://xn--blq298bhi0b.hz-nano.com/viewthread.php?tid=84062&extra=
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798381/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message781276/?result=reply#message781276
  http://laboruniontv.org/afl-cio-president-trumka-destroys-pres-trump/#comment-419922/
  http://jpinche.com/forum.php?mod=viewthread&tid=10770
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message783075/?result=reply#message783075
  http://bbs.8090.com/space-uid-2551633.html
  http://lifedagestan.ru/mchat/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message795928/?result=reply#message795928
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message773391/?result=reply#message773391
  http://bbs.xinanda.net/home.php?mod=space&uid=61716
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message775434/?result=reply#message775434
  http://detsad3.eduvlad.ru/index/8-26493
  http://gatefitters.uk/forums/topic/zasilanie-do-lampki-rowerowej/
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12717/4509
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message776265/?result=reply#message776265
  http://zakon.zsperm.ru/forum/messages/forum1/topic3/message13/
  http://www.chargers.ipt.pw/News/law-offices-of-robert-j-beles-anne-c-beles-%7C-google-maps/
  http://kvadratremont.ru/forum/messages/forum/8/message12263/49-pochemu-otkleivayutsya-oboi?result=reply#message12263
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message795375/?result=reply#message795375
  http://dailyuganda.com/node/12721#comment-6081/
  http://forum.remmont.com/tag/trumps-anti-iran-campaign-ndaa-clause-behind-inhumane-detention-of-presstv-anchor-marzieh-hashemi/#comment/
  http://femmefrontaal.nl/2014/08/31/nieuwe-renault-twingo-stadse-deugniet/?unapproved=6000&moderation-hash=f6dc7cc094eb62c5bc83ea80eef4a55b#comment-6000
  http://aidasdb.org/microblogs/inauguaration-of-migrant-desk/?unapproved=8516&moderation-hash=9bc5d63a6cf6c8b3e9e8a2bd2264aecf#comment-8516
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message775451/?result=reply#message775451
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message784636/?result=reply#message784636
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message783060/?result=reply#message783060
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message755288/?result=reply#message755288
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message783245/?result=reply#message783245
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message776028/?result=reply#message776028
  http://nytva.org/memberlist.php?mode=searchuser&sd=d&sk=l
  http://forum.remmont.com/hitachi-confirmed-the-freezing-of-a-project-to-build-nuclear-power-plants-in-the-uk/#comment/
  north-carolina.remmont.com
  http://www.kinofilez.ru/index/8-101452
  arkansas.remmont.com/wp-admin/profile.php
  http://www.123170.com/space-uid-96805.html
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message737997/
  http://apartment.remmont.com
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic181503/message772577/?sessid=93adfe7fa22ba9887f408d46545f01dd&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://bbs.fwdict.com/home.php?mod=space&uid=208947
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798779/
  http://freeloaded.com.ng/blog/breaking-news-panic-as-18-seater-bus-catches-fire-in-osogbo/?unapproved=549&moderation-hash=50f8295de73da29a8d19696309f87479#comment-549
  http://laboruniontv.org/bernie-sanders-calls-for-a-global-progressive-movement/#comment-417402/
  http://1064.ucoz.ru/index/8-36812
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799285/
  http://www.bizweb.ru/topic/15977-suvenirnaia-produktciia-optom-i-pod-zakaz/page-2#entry89911/
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12724/4122/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message745995/?result=reply#message745995
  http://mybbcode.pl/showthread.php?tid=2&pid=30#pid30
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message750238/?result=reply#message750238
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message772460/?result=reply#message772460
  http://chatgrupo.com/foro/index.php?topic=7083.new#new
  http://www.baxterst.org/2013/03/31/2687/?unapproved=24154&moderation-hash=34708d7ed9a5c7fe4758c7f5d306c3c7#comment-24154
  http://www.sfari.com/forums/members/217181.html
  http://www.imisionurbana.com/mediacast/gozate-en-el-senor/?unapproved=8306&moderation-hash=bae08eb5a15ff8172c680d13005992e3#comment-8306
  http://teamminaj.com/forum/index.php
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12787/5625
  http://www.bets10analiz.net/casino-maxi/?unapproved=8596&moderation-hash=caf9ad0406bd3872165d0947024f97d8#comment-8596

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.